اعتماد سازی محصولات eset

 

گاه ممکن است شما برخی فایل ها مانند کرک برنامه توسط آنتی ویروس ها به عنوان ویروس شناخته می شوند ولی در واقع ویروس نیستن بلکه کرک هایی هستن که به آن ها برای اکتیو کردن نرم افزار ها نیازمند هستید.

در این آموزش با اعتماد سازی در آنتی ویروس نود۳۲ (ای ست) از طریق exclude این فایل ها را از لیست اسکن خارج می کنیم و در واقع  به ای ست میگوییم که این پوشه یا این فایل را اعتماد کند و آن را پاک نکند.

اعتماد سازی در آنتی ویروس نود۳۲ از طریق Exclusion

برای اعتماد سازی در آنتی ویروس نود۳۲ که به آن مجزا سازی نیز گفته می شود مطابق تصویر در بخش setup وارد تنظیمات پیشرفته آنتی ویروس(advanced setup) شوید.

 

در advanced setup وارد قسمت antivirus شوید. تنظیمات مختلف آنتی ویروس را در این بخش می توان انجام داد اما برای اعتماد سازی به سراغ exclusions می رویم. گزینه edit را انتخاب نمایید.

 

برای انتخاب پوشه یا  برنامه یا فایل هایی از ویروس نبودن آن اطمینان دارید روی گزینه add کلیک کنید تا آن ها را به لیست سفید آنتی ویروس تان اضافه نمایید.

 

با انتخاب گزینه add پنجره ای برای شما باز می شود که مانند تصویر لازم است وارد مسیر فایل مورد نظر خود شوید.

 

با انتخاب فایل Ok کنید. به این ترتیب آنتی ویروس دیگر برنامه یا فایل شما را بلاک نمی کند و آن را به عنوان ویروس نمی شناسد.

با این کار فایل یا پوشه ای که در مسیر انتخاب کردید در لیست سفید قرار می گیرد و مانع از پاک شدن کرک ها یا فایل های  مورد نیازتان می شود.